تبلیغات
Sun Eight | پایگاه اینترنتی و تخصصی رضوی - تشرف علمای اهل سنت گلستان و مدیران مدارس اندونزی به حرم رضوی

 

                                                                         

            

name jaygozin ax

 

 
           تاریخ : پنجشنبه 1392/06/7 | 11:04 ق.ظ | نویسنده : علی بشارت لو  

200 نفر از علماء و روحانیان اهل سنت از قبایل ترکمن و بلوچ گلستان با تشرف به حرم مطهر رضوی در ویژه برنامه های فرهنگی و هنری و مذهبی حرم رضوی هم چون فیض حضور شرکت می کنند . 
شیخ عبدالله آخوند کراقلی یکی از روحانیان اهل سنت دیشب در حاشیه تشرف به حرم مطهر رضوی گفت : حرم مطهر رضوی محلی برای اجتماع همه دوستداران اهل بیت (ع) و به ویژه حضرت امام رضا (ع) اعم از شیعه و سنی است . بقیه خبر در ادامه مطلب ...


وی حرم حضرات معصومین(ع) را بهترین بستر برای انسجام و وحدت هر چه بیشتر شیعیان و اهل تسنن بیان کرد و افزود: در این اماکن مقدس شیعه و سنی معنا ندارد و هدف زمینه‌سازی برای شکوفایی و گسترش علوم و دانش‌های اسلامی است.

شیخ عبدالله آخوند کراقلی با اشاره به عشق و ارادت همه مسلمانان به ویژه ایرانیان به حضرت رضا(ع) گفت: انوار درخشان شخصیت و دانش حضرت رضا(ع)، نه تنها مکتب شیعه را نورانی کرده، بلکه دیگر فرق و مذاهب را نیز فراگرفته است و آن حضرت در میان اهل سنت از جایگاه ارزشمند علمی و معنوی برخودار هستند.

حرم مطهر رضوی سالانه پذیرای میلیون‌ها عاشق و دلباخته‌ای است که از راه‌های دور و نزدیک خود را به این حریم ملکوتی می‌رسانند تا از فیوضات معنوی این بارگاه ملکوتی بهره‌مند شوند.

این عالم اهل سنت گفت: در همه مشکلات زندگی به حضرت رضا(ع) متوسل می‌شوم و همواره عنایات ایشان در طول زندگی شخصی و خانوادگی شامل حالم شده است.

این علما و روحانیان اهل سنت دیشب به مشهد وارد شدند و تا سه روز دیگر در این شهر مقدس حضور دارند.

همچنین مدیران مدارس کشور اندونزی هم برای زیارت بارگاه منور رضوی وارد مشهد شدند.

یکی از مدیران مراکز آموزشی کشور اندونزی نیز که با جمع 11 نفره مدیران آموزشی مدارس این کشور در سفر2 روزه خود با تشر ف به حرم مطهر رضوی از موزه و مرکز نمایشگاه‌ها و همایش های آستان قدس رضوی بازدیدکردند، حضرت رضا(ع) را مایه مباهات و عامل سربلندی شیعیان در جهان دانست و گفت: شیعیان، ارزشمندترین داشته های خود را پیشکش امام خود می کنند.

مفتاح رحمت افزود: یکی از صفات بارز امام رضا(ع) غریب الغربا بودن ایشان است و با توجه به ویژگی عرشی و بارز غریب نوازی ایشان، از حضور خود در این مکان مقدس احساس غربت نمی‌کنیم و گویی در وطن خود هستیم.

وی، سفر به ایران را توفیقی برای خود و همکارانش دانست و گفت: همواره مسلمانان داشته‌های ارزشمند خود را به امام خود هدیه می‌دهند و موزه‌ آستان قدس رضوی، نمود بارزی از حس ارادت مسلمانان به امام مهربانی است.

این مدرس اهل اندونزی با بیان این که هرساله جشن‌های میلاد امام رضا(ع) در کشورشان برگزار می شود، افزود: عشق و ارادت شیعیان کشورمان به امام رضا(ع) موجب می‌شود تا همواره نمایشگاه‌هایی در دانشگاه‌ها و مدارس با معرفی آثار امام رضا(ع) بر پا شود.

مدیر مرکز آموزشی در اندونزی، از علاقه وافر خود به امام مهربانی‌ها گفت و افزود: تابلوهایی برگرفته از احادیث گهربار امام رضا(ع) را در منزلش نصب کرده که تابلوی حدیث‌ سلسله الذهب یکی از آنهاست.


 

موضوع : امام رضا (ع)،  اخبار رضوی، 

برچسب ها: تشرف علما، تشرف به حرم رضوی، اهل سنت،  

امتیاز مطلب :